Co toe sen?

19. května 2007 v 20:35 |  Sen
Sny jsou od přírody pomíjivé a nestálé, a proto i těžko zapamatovatelné. Pokud si je přesto vybavujeme, pak obvykle jako pouhou změť obrazů a pocitů. Jsou však i sny překvapivé živé, které v naší mysli přetrvávají celé hodiny, ba i dny. Neuznávat důležitost a funkci snů znamená přehlížet plnohodnotnou lidskou zkušenost, jež pro nás může být stejně úchvatná jako podnětná. Existuje řada způsobů, jak si své sny lépe zapamatovat a jak jim rozumět. Výsledkem pak může být hlubší porozumění událostem, které mají vliv na náš každodenní život.
Výklad snů není přímočarý. Snovou řeč symbolů a obrazů je třeba přeložit do nám srozumitelného jazyka. Někdy bývá smysl snu očividný, například zdá-li se nám, že se náš nadřízený mění v obludu, jindy se musíme ponořit hlouběji. Občas dokonce zjistíme, že se určitá témata a symboly opakují. negativních snů bývá bohužel více než pozitivních (proto si pamatujeme spíš noční můry než příjemné sny), avšak to není důvod, abych se jim nesnažili porozumět, neboť nám mohou pomoci vypořádat se s našimi nevyřešenými problémy. Sny mají tolik podob, kolik je na světě lidí. Zkoumání našich vlastních snů nám umožňuje hlubší poznání sebe sama, nabízí zajímavý pohled na život a podněcuje naši představivost i tvůrčí potenciál. Je to neprobádané území, dosud čekající na svého objevitele.
Pozn. Upozorňuju, že sny nevykládám :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daniela Daniela | Web | 19. května 2007 v 20:41 | Reagovat

AHoj mohla bys mi moooc prosím dat hlas na:

http://adika-johnnydepp.blog.cz/0705/1sonb-1-kolo

Jsem tam jako Daniela... díky moooc :-* Jestli někdy budeš potřebovat abych ti někam dala hlas nebo tak něco tak stačí napsat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama